Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

Półmaraton Warszawski już w przyszły weekend!

Półmaraton Warszawski już w przyszły weekend!

To ostatni moment, aby zapisać się do udziału w największym biegu w Polsce! Spektakularne rozpoczęcie sezonu biegowego odbędzie się w stolicy 26 marca na Placu Teatralnym, skąd wystartuje 12. PZU Półmaraton Warszawski. Organizatorzy spodziewają się, że frekwencja utrzyma się w tym roku na rekordowym poziomie. Do tej pory nadano ponad 13 tysięcy numerów startowych. Na długo przed startem biegu padł pierwszy rekord – uczestnicy akcji #BiegamDobrze od początku zapisów na półmaraton zebrali już pół miliona złotych na cele charytatywne!

Półmaraton Warszawski jest największym biegiem ulicznym w Polsce. Od dwóch lat na starcie staje około 13 tysięcy biegaczy. Organizatorzy Półmaratonu wraz ze swoimi partnerami mają ambicję, aby stać się jednym z trzech największych półmaratonów w Europie. W elicie tegorocznego biegu wystartuje wiele znanych nazwisk dlatego bardzo trudno wytypować faworytki i faworytów biegu. Spośród wszystkich zaproszonych zawodników i zawodniczek na pewno wyróżnia się Volha Mazuronok – Białorusinka, która nie tylko wygrała Półmaraton Warszawski w roku 2012, ale też zajęła 5. miejsce w olimpijskim maratonie w Rio latem ubiegłego roku. Barw Polski będą bronić Olga Ochal oraz Yared Shegumo.

polmaraton-warszawski-juz-w-przyszly-weekend-01

Trasa 12. Półmaratonu Warszawskiego prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Warszawy. Na start i metę biegu wyznaczono urokliwy Plac Teatralny. Tam też uczestnicy otrzymają wyjątkowo piękny medal pamiątkowy.

Medal 12. Półmaratonu Warszawskiego stylem wykonania podtrzymuje naszą tradycję. W związku z tym, że w tym roku świętujemy rok królowej polskich rzek, nawiązaliśmy do Wisły, umieszczając na środku medalu błękitną wstęgę symbolizującą rzekę. Pojedynczy medal waży około 130 gramów, a wszystkie medale dla uczestników ważą aż 1,5 tony! – komentuje Marek Tronina z Fundacji „Maraton Warszawski.

Nie tylko medal odwołuje się do roku Wisły, ale również trasa. Biegacze przebiegną nad rzeką aż dwukrotnie, jako że trasa prowadzi przez most Świętokrzyski i most Gdański. Na trasie zlokalizowane będą 4 punkty odżywiania zaopatrzone w banany, izotoniki, wodę i pastylki energetyczne.

Już po raz drugi uczestnicy Półmaratonu mają okazję wystartować w biegu w ramach programu #BiegamDobrze i wesprzeć jedną z fundacji (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Amnesty International). Już teraz zbiórka przekroczyła 580 tysięcy złotych – jest to rekord w akcji, która do tej pory uzbierała łącznie ponad MILION złotych, co świadczy o ogromnej chęci pomagania i zaangażowaniu uczestników biegu. Do udziału w akcji, czyli do założenia własnej zbiórki, przystąpiło ponad 100 osób.

Wiosna za pasem, dlatego warto zmotywować się i postawić przed sobą wyzwanie pokonania 21 km i 97,5 metra. Połówka będzie doskonałym preludium do pokonania pełnego królewskiego dystansu. Na bieg można się zapisywać do 25 marca TUTAJ.

Zapraszamy też do prześledzenia trasy 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Zamknij

Nasze ciasteczka nie zawierają glutenu! Polityka prywatności cookies - zezwól jesli się zgadzasz.