Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

Pobij życiówkę w maratonie w Toruniu!

Pobij życiówkę w maratonie w Toruniu!

W ostatni weekend października (29.10.2017 r.), już po raz 35. po ulicach Torunia zostanie przeprowadzona rywalizacja na dystansie maratonu. Imprezie będzie towarzyszyć także półmaraton i biegi dla dzieci.

Maraton w Toruniu to bieg corocznie rozgrywany od 1983 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się organizator imprezy. W 2017 roku Toruń Maraton zostanie zorganizowany przez Stowarzyszenie Run To Run, które od sześciu lat z sukcesem rozwija imprezę o nazwie RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!

Medal Toruń Maraton 2017

Nowi Organizatorzy postawili przede wszystkim na szybką i płaską trasę oraz wyjątkowy medal. Każdy uczestnik 35. edycji Toruń Maraton/Półmaraton/Biegów Dla Dzieci otrzyma na mecie medal przedstawiający nadwiślańską panoramę toruńskiego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego oglądaną z południowego brzegu Wisły. Panorama toruńska należy do najpiękniejszych w Polsce. Była inspiracją dla wielu malarzy, poetów, fotografów. Jest to jednocześnie najbardziej znany widok Torunia, którego urok podkreśla nocna iluminacja.

pobij-zyciowke-w-maratonie-w-toruniu-04

Końcówka października to będzie ostatni moment na ustanowienie swojego rekordu życiowego w 2017 roku! Ze względu na łagodny profil trasy i potencjalnie dobre warunki atmosferyczne, spodziewane są liczne „życiówki” biegaczy, a nawet pobicie najlepszych czasów osiągniętych w maratonie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet w Toruniu. Start, meta oraz miasteczko biegowe zlokalizowane będą w obrębie stadionu żużlowego MOTOARENY (ul. Pera Jonssona 7).

Trasa Toruń Maraton i Toruń Półmaraton 2017

pobij-zyciowke-w-maratonie-w-toruniu-03

Na trasie maratonu można będzie również liczyć na doping uczniów toruńskich szkół! Podczas trwania biegów miejscowa młodzież będzie walczyć o tytuł „Toruńskiej szkoły najlepiej dopingującej sportowców”. Zadaniem uczniów będzie stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca publiczność, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

Na początku sierpnia  uruchomione zostały zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja dla najmłodszych entuzjastów aktywności fizycznej odbędą się po starcie maratonu i półmaratonu. Organizatorzy wyznaczyli duży limit uczestników do 600 osób. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1500 m w zależności od swojego wieku. Każdy uczestnik biegów dla dzieci otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Odrębny regulamin poświęcony biegom dla najmłodszych dostępny jest na stronie imprezy.

pobij-zyciowke-w-maratonie-w-toruniu-02

Na biegaczy będą także czekać pacemakerzy. Organizatorzy zakończyli właśnie nabór chętnych biegaczy do pełnienia funkcji „zająców”, tj. osób pomagających swoim kolegom z trasy pokonanie dystansu maratońskiego w założonym tempie. Wybrani pacemakerzy będą prowadzić biegaczy na czasy końcowe od 4h 30 min do 3h 30 min. Sylwetki wybranych osób zaprezentowane zostaną wkrótce na stronie Organizatora!

Zamknij

Nasze ciasteczka nie zawierają glutenu! Polityka prywatności cookies - zezwól jesli się zgadzasz.