Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

16. Cracovia Maraton - Pobiegnij z historią w tle!

16. Cracovia Maraton - Pobiegnij z historią w tle!

Zapraszamy do udziału w 16. PZU Cracovia Maraton! Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy miną na trasie wiele wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu. Najbliższa edycja najważniejszego wydarzenia biegowego w Krakowie, jednego z największych w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, odbędzie się 30 kwietnia 2017 roku

Jeszcze tylko do końca bieżącego roku obowiązuje opłata za udział w 16. PZU Cracovia Maraton w wysokości 70 zł. Od 1 stycznia 2017 roku wpisowe wzrośnie do 100 zł. W dniach 1-14 kwietnia 2017 roku będzie to 130 zł, a w Biurze Zawodów (27-29 kwietnia 2017 roku) – 200 zł gotówką.

Podobnie jak w 15., jubileuszowej edycji imprezy istnieje możliwość zgłoszeń drużynowych – przewidzianych dla minimum dziesięcioosobowych grup. Zespoły obowiązują promocyjne stawki wpisowego – aktualnie jest to 400 zł za 10 osób, od 1 stycznia będzie to 650 zł, a w dniach 1-14 kwietnia 800 zł. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się w regulaminie 16. PZU Cracovia Maraton. Prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla pięciu najliczniejszych zespołów.  Internetowe zapisy do 16. PZU Cracovia Maraton prowadzone są TUTAJ.

pobiegnij-z-historia-w-tle-02

Rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m, ze startem i metą na Rynku Głównym, kolejny raz będzie zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych. Trzydniowe sportowe święto rozpocznie się piątkowym (28 kwietnia) Biegiem Nocnym na 10 km. W sobotę (29 kwietnia) zorganizowane zaś zostaną tradycyjne: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński).

W przeddzień zmagań na trasie maratonu zorganizowane zostaną również biegi na krótszych dystansach, przeznaczone w szczególności dla całych rodzin. Na uczestników i kibiców będą czekały też liczne atrakcje i animacje, w tym zabawy sportowe dla najmłodszych.

W niedzielę, 30 kwietnia na trasę 16. PZU Cracovia Maraton wyruszą także zawodnicy niepełnosprawni na wózkach. Na krakowski maraton przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach Hand Bike, Rim Push i Active Wheelchair.

Więcej na www.pzucracoviamaraton.pl

Zamknij

Nasze ciasteczka nie zawierają glutenu! Polityka prywatności cookies - zezwól jesli się zgadzasz.