Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

Ostatni moment na rejestrację na Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym

Ostatni moment na rejestrację na Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym

20 maja ulice Kazimierza Dolnego wypełnią biegacze z całej Polski. Wszystko to w ramach Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym. Sprawdźmy, co przygotowali Organizatorzy. W tym roku już nie jeden bieg, a cały Festiwal Biegowy sprawi, że Kazimierz Dolny stanie się biegową stolicą województwa lubelskiego! W ramach Festiwalu uczestnicy będą mogli się zmierzyć na dystansach 5 i 10 km. 

Impreza rozpocznie się koło godz. 9:00, kiedy to biegacze będą przygotowywać się do biegu na kazimierskim rynku. O 9:40 rozgrzewkę dla biegaczy poprowadzi Bartosz Olszewski – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life.

ostatni-moment-na-rejestracje-na-festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-03

Towarzyszyć mu będzie Katarzyna Gorlo, która trenuje triathlon i przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Triathlonie w RPA. Punktualnie o 10:00 wystartuje bieg na 5 km. Trasa biegu prowadzi ulicami: Nadrzeczną, Kwaskowa Góra, Doły i Lubelską. Następnie biegacze wbiegają metę, która znajdować się będzie w rynku.

ostatni-moment-na-rejestracje-na-festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-01

Po zakończonych zmaganiach na 5 km odbędą się biegi dla dzieci Biegaj’My z Pszczółką. Najmłodsi  zawodnicy z mierzą się w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-13 lat, na dystansie ok. 500 m. Rejestracja na bieg dla dzieci odbywa się pod tym linkiem TUTAJ.  UWAGA:  Udział w biegu dla dzieci jest bezpłatny, po zakończeniu rejestracji online będzie możliwość zapisania dziecka w biurze zawodów.

Konkurs dla dzieci

Jednak to jeszcze nie wszystko! Partner wydarzenia – Pszczółka Fabryka Cukierków przygotowała dla najmłodszych specjalny konkurs – na najfajniejszą pszczółkę! Można się przebierać, malować, stylizować! Najciekawsze stylizacje zostaną nagrodzone. Ponadto każdy z zawodników otrzyma słodkie upominki  oraz medal.

Biegi dla dzieci – Biegaj’MY z Pszczółką odbędą się między 11:10-12:00.

ostatni-moment-na-rejestracje-na-festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-05

O godz. 12:00 goście będą mieli możliwość wziąć udział w uroczystej Mszy św. w kazimierskiej Farze. Następnie o godz. 13:10 odbędzie się kolejna rozgrzewka – tym razem przed biegiem na 10 km. Ją także poprowadzą Bartosz Olszewski i Katarzyna Gorlo. Punktualnie o 13:30 wystartują zawodnicy na najdłuższym dystansie Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym. Trasa biegu przebiega ulicami: Nadrzeczną, Kwaskowa Góra, Wylągi, Skowieszynek, Doły, Lubelska. Bieg zakończy się na rynku. Międzyczas oraz punkt z wodą znajdą się na 5 km.

ostatni-moment-na-rejestracje-na-festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-02

Po biegowych zmaganiach – ok. godz. 15:30 rozpocznie się celebracja zawodników. Organizatorzy przewidzieli nagrody w różnych kategoriach. W sumie – aż 96 miejsca nagradzane! Wśród nagród są: noclegi w luksusowych Hotelach, karty podarunkowe od Sklep Biegacza, przeloty Motoparalotnią z Wicemistrzem Świata Norbert Nowickim, zestawy suplementów od Thera Polska, słodkie zestawy od Bakalland, paczki z produktami do dbania o czystość domu od firmy HAL, właściciela marki KOLORADO. Pula nagród stale się powiększa.

ostatni-moment-na-rejestracje-na-festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-06

Zapisy na bieg potrwają do 16 maja na stronie organizatora KLIK

Zapraszamy także do śledzenia wydarzenia na FB TUTAJoraz do obserwowania instargama.

Zamknij

Nasze ciasteczka nie zawierają glutenu! Polityka prywatności cookies - zezwól jesli się zgadzasz.