Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

Chłodząca czapka z daszkiem z materiału HyperKewl

Chłodząca czapka z daszkiem z materiału HyperKewl

Przed nami letnie i (miejmy nadzieję!) słoneczne miesiące. Dla biegaczy oznacza to konieczność adaptacji do trudnych warunków. W co warto się zaopatrzyć, aby nie dać się pokonać upałom na treningu lub zawodach? Chłodząca czapka wykonana z materiału HyperKewl będzie ciekawym i przydatnym rozwiązaniem.

Podczas upałów najważniejsza jest ochrona naszego „centrum dowodzenia”. Czapka z daszkiem HyperKewl zapewnia od 5 do 10 godzin chłodzenia najważniejszemu organowi ciała człowieka – mózgowi. Tym samym zwiększy się nasza koncentracja, polepszy samopoczucie i wydajność, nawet jeśli podczas zawodów mierzymy się z wyjątkowo trudnymi warunkami.

Co to jest technologia HyperKewl?

  • Jest to prosta technologia działająca na zasadzie połączenia wody z materiałem HyperKewl, który stopniowo uwalnia wodę podczas odparowania.
  • W technologii tej wykorzystuje się chemię polimerów, aby osiągnąć szybkie wchłanianie i stabilne przechowywanie wody. Formuła chemiczna odpowiedzialna jest także za zwiększone parowanie. Przy tym produkt nie jest toksyczny.
  • Produkty wykonane w technologii HyperKewl zapewniają temperaturę o 6 -16 stopni Celsujsza niższą niż temperatura otoczenia, w zależności od przepływu powietrza. W przypadku dużej wilgotności powietrza zmniejszą się zdolności tkaniny do odparowywania wody, a co za tym idzie – możliwości chłodzenia także są mniejsze.

Jak używać czapki HyperKewl?

  1. Przed wyruszeniem na upalną trasę należy aktywować chłodzące właściwości czapki. Jak to zrobić? Jest to bardzo proste:
  2. Namocz produkt w wodzie przez ok. 1-2 minuty, aby materiał wchłonął wodę.
  3. Delikatnie wyciśnij nadmiar wody. Nie wyżymaj!

Jedno namoczenie zapewnia chłodzenie od 5 do 10 godzin.

Czapka sprawdzi się zarówno podczas krótkich jak i dłuższych dystansów. Jest wygodna i dzięki nylonowym wykończeniom oraz odpowiednim zapięciom łatwo dopasowuje się do głowy. Można ją nabyć za ok. 130 zł. Jest to oczywiście jeden z wielu elementów strategii radzenia sobie z wysoką temperaturą. Więcej wskazówek, jak biegacz powinien przygotować się na gorące dni można znaleźć również TUTAJ.
 

Zamknij

Nasze ciasteczka nie zawierają glutenu! Polityka prywatności cookies - zezwól jesli się zgadzasz.