adidas 4DFWD: Biegowa innowacja prosto z drukarki 3D [TEST]

O nas

Od 30 lat Relax-Med najważniejszy jest dla nas Pacjent

Powrót do formy po chorobie, kontuzji, czy operacji zazwyczaj wymaga bardzo dużo czasu. W zależności od skali zdarzenia często musimy poszukiwać nowych sposobów na wykonywanie codziennych czynności albo uczyć się ich od nowa. Odpowiednia rehabilitacja nie tylko przyśpiesza proces powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej, ale także wyzwala w nas potrzebę aktywności ruchowej, którą kontynuujemy również po zakończeniu leczenia. Nad zdrowiem naszych Pacjentów czuwa zaufana i doświadczona kadra terapeutów i rehabilitantów, dzięki czemu Pacjenci są objęci opieką na najwyższym poziomie. W trakcie leczenie rehabilitacyjnego Pacjenci mogą liczyć nie tylko na fachową wiedzę specjalistów, ale również na pełne wsparcie motywacyjne. Metody i techniki wykorzystywane w naszej pracy bazują na światowych standardach, co pozwala osiągać skuteczne efekty terapii. Zespół rehabilitantów i specjalistów udziela pomocy zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. 

Czym się zajmujemy? 

Rehabilitacja:

Specjalizujemy się w leczeniu schorzeń narządu ruchu, rehabilitacji stanów około i pooperacyjnych w obrębie stawów obwodowych, po amputacjach kończyn jak i po mastektomii, stanów pourazowych, fizjoterapii sportowej, rehabilitacji neurologicznej, w leczeniu dyskopatii i dolegliwości bólowych kręgosłupa, rwy kulszowej, korekcji wad postawy u dzieci i dorosłych oraz diagnostyką komputerową wad stóp. Fizjoterapia w zapobieganiu większych przeciążeń i dysfunkcji podczas uprawiania sportów rekreacyjnych i sportów wyczynowych. 

Zakład ortopedyczny:

Zakład ortopedyczny Relax-Med  jest jednym z pionierów na terenie województwa śląskiego. Rocznie produkujemy tysiące wyrobów ortopedycznych. Wykonujemy wkładki ortopedyczne seryjne i indywidualne w tym dla trenujących bieganie. Współpracujemy z firmami z całej Polski. Poza tym oferujemy usługi produkcyjne z zakresu ortez, gorsetów ortopedycznych jak i obuwia ortopedycznego. 

Specjalizujemy się również w protezowaniu kończyn po amputacji.

Od wkładek uzupełniających po amputacji w obrębie stopy, po protezy modularne na poziomie uda jak i protezy kończyn górnych.

Sklep medyczny:

Szeroką gamę produktów medycznych kierujemy zarówno do osób aktywnych, kobiet w ciąży, pacjentów po urazach, osób starszych, pacjentów z niepełnosprawnością. Posiadamy asortyment dla pacjentów diabetologicznych (wkłucia insulinowe, kosmetyki, osprzęt do pomp insulinowych). Od ponad 25 lat specjalizujemy się w doborze przedmiotów ortopedycznych wykonywanych indywidualnie dla pacjenta, a także seryjny sprzęt ortopedyczny (wózki inwalidzkie, balkoniki, stabilizatory). Służymy pomocą i zaopatrzeniem dla osób leżących potrzebujących stałej opieki (łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, pieluchomajtki, sprzęt pomocniczy). 

Współpracujemy z wieloma producentami obuwia profilaktycznego dla dzieci i dorosłych, a wykwalifikowany personel ułatwia w ich doborze. Działamy na terenie całego Śląska.

Serdecznie zapraszamy!

Badanie komputerowe stóp oraz wkładki ortopedyczne dla biegaczy można zrealizować w:

 1. Rybnik ul. Piasta 21 – tel. 507 179 144 lub 32 42 26 231
 2. Jastrzębie-Zdrój ul. 1 maja 8 – tel. 881 611 600 lub 32 473 82 19
 3. Chorzów ul. Batorego 15 – tel. 533 967 486 lub 32 348 82 52
 4. Zabrze ul. 3 maja 2 – tel. 530 550 612
 5. Katowice ul. Warszawska 40 – tel. 32 253 54 56
 6. Bielsko-Biała ul. Partyzantów 61 – tel. 530 550 514
 7. Ustroń ul. Szpitalna 11 – tel. 32 858 76 33

Komputerowe badanie stóp

Rehabilitacja (fizjoterapia dzieci i dorosłych, osób z urazami stawu skokowego, kolanowego, ramiennego, dysfunkcji w obrębie kręgosłupa), terapia manualna, masaż, terapia tkanek miękkich, wyroby medyczne , wyroby ortopedyczne na miarę w tym wkładki ortopedyczne do biegania, zakład ortopedyczny, protezy kończyn.

Leczone choroby

 • Dysfunkcje w obrębie kręgosłupa (dyskopatia, rwa kulszowa)
 • Problemy w obrębie stawu skokowego w tym stan po zwichnięciu (skręceniu stawu)
 • Nieprawidłowe ustawienie stopy podczas biegu – zmiana biomechaniki chodu i biegu
 • Fizjoterapia stawu kolanowego i biodrowego przed i po operacyjnego
 • Rehabilitacja kolana skoczka, bocznego przyparcia rzepki, napięcia mięśni, naderwania mięśni, przeciążenia stawów obwodowych
 • Rehabilitacja dzieci i niemowląt. Korekcja wady postawy w tym rehabilitacja dzieci ze skoliozą
 • Zastoje żylne i problemy z opuchlizną nóg
 • Fizjoterapia po złamaniach
 • Zespoły reumatoidalne, zzsk i inne choroby autoimmunologiczne