O nas

Od 30 lat Relax-Med najważniejszy jest dla nas Pacjent

Powrót do formy po chorobie, kontuzji, czy operacji zazwyczaj wymaga bardzo dużo czasu. W zależności od skali zdarzenia często musimy poszukiwać nowych sposobów na wykonywanie codziennych czynności albo uczyć się ich od nowa. Odpowiednia rehabilitacja nie tylko przyśpiesza proces powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej, ale także wyzwala w nas potrzebę aktywności ruchowej, którą kontynuujemy również po zakończeniu leczenia. Nad zdrowiem naszych Pacjentów czuwa zaufana i doświadczona kadra terapeutów i rehabilitantów, dzięki czemu Pacjenci są objęci opieką na najwyższym poziomie. W trakcie leczenie rehabilitacyjnego Pacjenci mogą liczyć nie tylko na fachową wiedzę specjalistów, ale również na pełne wsparcie motywacyjne. Metody i techniki wykorzystywane w naszej pracy bazują na światowych standardach, co pozwala osiągać skuteczne efekty terapii. Zespół rehabilitantów i specjalistów udziela pomocy zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. 

Czym się zajmujemy? 

Rehabilitacja:

Specjalizujemy się w leczeniu schorzeń narządu ruchu, rehabilitacji stanów około i pooperacyjnych w obrębie stawów obwodowych, po amputacjach kończyn jak i po mastektomii, stanów pourazowych, fizjoterapii sportowej, rehabilitacji neurologicznej, w leczeniu dyskopatii i dolegliwości bólowych kręgosłupa, rwy kulszowej, korekcji wad postawy u dzieci i dorosłych oraz diagnostyką komputerową wad stóp. Fizjoterapia w zapobieganiu większych przeciążeń i dysfunkcji podczas uprawiania sportów rekreacyjnych i sportów wyczynowych. 

Zakład ortopedyczny:

Zakład ortopedyczny Relax-Med  jest jednym z pionierów na terenie województwa śląskiego. Rocznie produkujemy tysiące wyrobów ortopedycznych. Wykonujemy wkładki ortopedyczne seryjne i indywidualne w tym dla trenujących bieganie. Współpracujemy z firmami z całej Polski. Poza tym oferujemy usługi produkcyjne z zakresu ortez, gorsetów ortopedycznych jak i obuwia ortopedycznego. 

Specjalizujemy się również w protezowaniu kończyn po amputacji.

Od wkładek uzupełniających po amputacji w obrębie stopy, po protezy modularne na poziomie uda jak i protezy kończyn górnych.

Sklep medyczny:

Szeroką gamę produktów medycznych kierujemy zarówno do osób aktywnych, kobiet w ciąży, pacjentów po urazach, osób starszych, pacjentów z niepełnosprawnością. Posiadamy asortyment dla pacjentów diabetologicznych (wkłucia insulinowe, kosmetyki, osprzęt do pomp insulinowych). Od ponad 25 lat specjalizujemy się w doborze przedmiotów ortopedycznych wykonywanych indywidualnie dla pacjenta, a także seryjny sprzęt ortopedyczny (wózki inwalidzkie, balkoniki, stabilizatory). Służymy pomocą i zaopatrzeniem dla osób leżących potrzebujących stałej opieki (łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, pieluchomajtki, sprzęt pomocniczy). 

Współpracujemy z wieloma producentami obuwia profilaktycznego dla dzieci i dorosłych, a wykwalifikowany personel ułatwia w ich doborze. Działamy na terenie całego Śląska.

Serdecznie zapraszamy!

Rehabilitacja (fizjoterapia dzieci i dorosłych, osób z urazami stawu skokowego, kolanowego, ramiennego, dysfunkcji w obrębie kręgosłupa), terapia manualna, masaż, terapia tkanek miękkich, wyroby medyczne , wyroby ortopedyczne na miarę w tym wkładki ortopedyczne do biegania, zakład ortopedyczny, protezy kończyn.

Leczone choroby

  • Dysfunkcje w obrębie kręgosłupa (dyskopatia, rwa kulszowa)
  • Problemy w obrębie stawu skokowego w tym stan po zwichnięciu (skręceniu stawu)
  • Nieprawidłowe ustawienie stopy podczas biegu – zmiana biomechaniki chodu i biegu
  • Fizjoterapia stawu kolanowego i biodrowego przed i po operacyjnego
  • Rehabilitacja kolana skoczka, bocznego przyparcia rzepki, napięcia mięśni, naderwania mięśni, przeciążenia stawów obwodowych
  • Rehabilitacja dzieci i niemowląt. Korekcja wady postawy w tym rehabilitacja dzieci ze skoliozą
  • Zastoje żylne i problemy z opuchlizną nóg
  • Fizjoterapia po złamaniach
  • Zespoły reumatoidalne, zzsk i inne choroby autoimmunologiczne
X
X