Ostatnia szansa na udział w Garmin Ultra Race!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Garmin Ultra Race, debiutująca w tym roku impreza biegowa, cieszy się dużym powodzeniem wśród biegaczy. Ciekawa formuła zawodów, ze startem i metą w jednym miejscu, z trzema dystansami do wyboru oraz z rywalizacją dla dzieci, przyciąga wielu zainteresowanych.

Zawody obędą się 17 i 18 września w Radkowie, u podnóży Gór Stołowych. To właśnie tam zlokalizowane będzie miasteczko zawodów, ze startem, metą oraz strefą expo. Zawodnicy mają do wyboru jeden z trzech dystansów: 53 km, 24 km oraz 9 km, co sprawia, że w GUR może wziąć udział każda choć trochę aktywna osoba. Dodatkową zachętą jest fakt, że GUR to bieg kwalifikacyjny do Ultra Trail du Mont Blanc, słynnej imprezy wokół masywu Mont Blanc. Startując w Garmin Ultra Race na dystansie 53 km, zawodnicy będą mogli uzyskać 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB, jeśli tylko zmieszczą się w limicie czasu przewidzianym przez organizatorów biegu, który w tym roku wyniesie 10 godzin.

ostatnia-szansa-na-udzial-w-garmin-ultra-race-03

Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych, dla których przygotowali Garmin Ultra Kids – zawody biegowe na dystansach 200, 500 i 1000 m. Po rywalizacji dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnej strefy rodzinnej firmy Beko z dużą dmuchaną zjeżdżalnią oraz basenem z kulkami.

„Trzy dystanse dla dorosłych oraz trzy dystanse dla dzieci powodują, że Garmin Ultra Race staje się swoistym festiwalem biegowym u stóp Gór Stołowych. Dlaczego jeszcze warto wystartować w naszej imprezie? Przede wszystkich dla przepięknych i urokliwych tras w Górach Stołowych, a także dla wspaniałej atmosfery jaką stworzymy wspólnie z zawodnikami i kibicami podczas tego wydarzenia!” – powiedział Filip Szołowski, organizator imprezy z Labosport Polska.

ostatnia-szansa-na-udzial-w-garmin-ultra-race-04

Łączny limit uczestników wynosi 1000 osób. Dla chętnych ze zmierzeniem się z najdłuższym dystansem organizatorzy przygotowali 500 pakietów. Na listach startowych pozostały ostatnie wolne miejsca. Zapisy na wszystkie dystanse Garmin Ultra Race oraz Garmin Ultra Kids odbywają się za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.ultrarace.pl. Informacje na temat zawodów można znaleźć także na oficjalnym profilu na Facebooku, dostępnym pod linkiem: https://www.facebook.com/ultraracepl/