Maraton – wszystko, co powinieneś wiedzieć – pobierz darmowy E-book!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Bieg na dystansie maratońskim jest na stałe związany z opowieściami o włożonym w przygotowania trudzie, przeszkodach, które czekały na zawodnika bezpośrednio przed startem oraz już po wystrzale sędziego czy niesamowitej euforii, towarzyszącej pokonywaniu ostatnich metrów przy wrzawie zebranego w szpalerze tłumu.

To właśnie emocje akompaniujące tym wydarzeniom, walka strachu i niepewności z obietnicą radosnego triumfu, skłaniają każdego roku tysiące osób do spróbowania swych sił na królewskim dystansie i były najpewniej jedną z motywacji, które towarzyszyły także twojej decyzji o starcie. A skoro tę masz już za sobą, należy zastanowić się, w jaki sposób możemy pokierować swoimi przygotowaniami, by wspomnianego strachu było jak najmniej, a radość poniosła Cię do kolejnych biegowych celów.

maraton-wszystko-co-powinienes-wiedziec-pobierz-darmowy-e-book-01

Do kogo skierowany jest ten poradnik?

Poradnik ten powstał z myślą o biegaczach, którzy w obrębie ostatnich tygodni bądź miesięcy trenowali przynajmniej 3 razy w tygodniu, dochodząc momentami do tygodniowej objętości rzędu 40 km, z jednym biegiem długim na dystansie 16-18 km. Dodatkowym atutem będą oczywiście starty w zawodach za 5 i 10 km oraz w półmaratonie, co da nam pewność, że kandydaci na maratończyków doświadczyli charakterystycznych dla zawodów elementów, czyli biegu w sporej grupie, specjalnie przygotowanych stref odżywiania i nawadniania czy samego współzawodnictwa.

Maraton – podejdź do tego z planem

E-book podzielono na 2 części – ponieważ musicie pamiętać, że jedno z drugim jest nierozerwalnie powiązane.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym
  • Część pierwsza:  Maraton – jak się do niego przygotować
  • Część druga: Maraton – podstawy żywienia. 

Pobierz darmowy e-book!

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę