Home Sprzęt Gadżety biegacza Jak wybrać latarkę czołową do biegania?

Jak wybrać latarkę czołową do biegania?

Upewnij się, że wybierasz najlepszą czołówkę do miejsca i sposobu, w jaki lubisz biegać.
Upewnij się, że wybierasz najlepszą czołówkę do miejsca i sposobu, w jaki lubisz biegać.

Lubisz biegać wczesnym rankiem lub późną nocą. Ale czy wolisz miasto, przedmieścia czy wspaniałe plenery? Ulice, park, plaża czy góry?  Dla treningu, zdrowa i dobrego samopoczucia, a może masz cel związany z wydajnością? Niezależnie od preferencji, upewnij się, że wybierasz najlepszą czołówkę do sposobu, w jaki lubisz biegać.

Nocne bieganie wymaga wydajnej latarki czołowej zarówno do oświetlenia swojej drogi, jak również do tego by być widocznym w niektórych sytuacjach. W zależność od tego jak biegasz, twoje wymagania się zwiększają: siła światła, czas świecenia, technologia…

BINDI

BINDI lekka latarka czołowa.

BINDI – latarka czołowa z akumulatorem przeznaczona do biegania w mieście, ale dzięki swojej uniwersalności znajduje również zastosowanie na kempingu, rowerze, wycieczce i wielu innych użyciach. Dzięki swoje zwartej i lekkiej konstrukcji ma liczne możliwości zamocowania/noszenia – nie tylko tradycyjnie na głowie.

Dowiedz się więcej o latarce czołowej BINDI

SWIFT RL

SWIFT RL najmocniejsza z kompaktowych latarek czołowych Petzl.

Latarka czołowa SWIFT RL ma 900 lumenów. Jest najmocniejszą z kompaktowych latarek czołowych Petzl. Dzięki technologii REACTIVE LIGHTING latarka analizuje ilość światła otoczenia i dostosowuje błyskawicznie i automatycznie kształt wiązki i jej moc do potrzeb użytkownika. Kształt opaski zapewnia znakomitą stabilność latarki na głowie podczas dynamicznych aktywności jak bieganie. Czołówka zapewnia czas świecenia do 40 godzin.

Dowiedz się więcej o latarce czołowej SWIFT RL.

NAO +

NAO + to inteligentna latarka czołowa.

Z 750 lumenami światła, NAO + to wzór latarki czołowej do nocnych, dynamicznych aktywności jak biegi ultra. Inteligentna latarka z możliwością zaprogramowania. Dzięki technologii REACTIVE LIGHTING czołówka NAO automatycznie i błyskawicznie dostosowuje kształt wiązki światła i jej moc do potrzeb sportowca.  Skuteczne zarządzanie energią akumulatora i zmniejszenie potrzebnych manipulacji przy czołówce do minimum sprawia, że biegacz może skoncentrować się na swoje trasie, a latarka wytrzyma przez całą noc, do świtu.

Dowiedz się więcej o latarce czołowej NAO +

SWIFT RL
BINDI
NAO +
SPORT
Trail running
JASNOŚĆ
900 lumenów
CIĘŻAR
100 g
SPORT
Bieganie
JASNOŚĆ
200 lumenów
CIĘŻAR
35 g
SPORT
Ultra trail
JASNOŚĆ
750 lumenów
CIĘŻAR
185 g

Czy wiedziałeś?

Jak wydłużyć czas działania akumulatora podczas nocnego biegu:

Jasność i zużycie akumulatora są powiązane. Na przykład: ustawienie jasności na maksimum powoduje znaczące zużycie energii akumulatora, a ustawienie jasności na najmniejszy poziom wydłuża czas świecenia.
• Gdy nie potrzebujesz mocnego światła (biegnąc, podchodząc po łatwej ścieżce) zalecamy ustawienie  jasności latarki czołowej na minimum, by oszczędzać akumulator. Niemniej gdy potrzebujesz jak najwięcej światła (np. zbiegając czy w trudnym terenie) zalecamy ustawienie jasności na maksimum.

• Technologia REACTIVE LIGHTING© automatycznie dostosowuje jasność latarki, by zoptymalizować czas świecenia.

Wymienione w artykule:

BINDI®
SWIFT® RLNAO® +
Ultralekka latarka czołowa z akumulatorem. 200 lumenówKompaktowa latarka czołowa z technologią REACTIVE LIGHTING. 900 lumenówWielowiązkowa latarka czołowa z technologią REACTIVE LIGHTING. 750 lumenów

NO COMMENTS

Exit mobile version