FBI TIMER. Aplikacja do treningu – co to takiego i jak to działa?

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Żyjemy w czasach, w których pojawiło się mnóstwo nowych wynalazków ułatwiających nam codzienne życie. Kiedyś nasi rodzice czy choćby znajomi nie mieli takich możliwości jak my dzisiaj. Świat elektroniki oraz programowania komputerowego tak się rozwinął, że nasze smartfony pełnią rolę podręcznych komputerów. Niekiedy używanie naszej komórki sprawdza się lepiej niż prawdziwego komputera, ponieważ APLIKACJA stworzona na te małe i mobilne urządzenia jest często bardziej intuicyjna, a co za tym idzie lepsza niż główny program działający na laptopie czy komputerze stacjonarnym.

Aplikacja na telefon komórkowy to niesamowity gadżet. Na rynku istnieje mnóstwo różnych tego typu programów, które służą do ułatwiania nam życia  w wielu dziedzinach, od pomocy w znalezieniu miejsca do parkowania, a skończywszy na włączaniu/wyłączaniu świateł w naszych domach. Kategorii jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich opisać.

Powstało także mnóstwo aplikacji dla miłośników sportu. Bardzo wiele z nich świetnie nadaje się do biegania oraz ćwiczeń opartych na pomiarze czasu. Kiedyś mieliśmy do dyspozycji tylko stoper, dziś mamy wielofunkcyjne urządzenia w dodatku działające bardzo precyzyjnie. Jako AKADEMIA RUCHU TV korzystaliśmy z bardzo wielu aplikacji na smartfony, które odmierzały nam czas, ilość ćwiczeń, ilość serii, czy przerwy między ćwiczeniami. Co pewien czas zmienialiśmy apkę na inną, ponieważ z czasem, kiedy modyfikowaliśmy nasz trening okazywało się, że brakuje nam jakiejś funkcji Po przetestowaniu wielu stwierdziliśmy, że stworzymy WŁASNĄ APLIKACJĘ na nasze własne potrzeby, która będzie wypadkową tych wszystkich wcześniejszych i będzie zawierała wszystko co potrzebne. Tak powstał FBI TIMER – fat burning intervals timer. Owa apka mimo swojej wielofunkcyjności jest bardzo prosta, co sprawia, że jest niezwykle intuicyjna oraz skuteczna.

fbi-timer-aplikacja-do-treningu-co-to-takiego-i-jak-to-dziala-01

Choć jako Akademia Ruchu TV zajmujemy się głównie treningiem interwałowym (choć nie tylko) to śmiało możemy polecić ją każdemu biegaczowi.  FBI TIMER posiada takie funkcje jak:

 • przygotowanie do treningu, gdzie ustawiamy czas do rozpoczęcia, np. biegu,
 • raca czyli czas ćwiczenia, np. sprintu, przebieżki, okrążenia,
 • odpoczynek czyli czas przerwy między ćwiczeniami, np. sprintami, przebieżkami, czy brzuszkami
 • ćwiczenia czyli ilość zaplanowanych przez nas ćwiczeń, np. sprintów, okrążeń, brzuszków, przysiadów, pompek,
 • rundy czyli ile razy mamy powtórzyć daną sekwencję, np. jeśli ustawimy sobie opcję ĆWICZENIA na 5 to będzie oznaczać, że mamy do wykonania 5 ćwiczeń i że tych 5 ćwiczeń (np., sprintów) da nam jedną RUNDĘ. Ustawiając RUNDY na 3 oznaczać będzie, że musimy takich 5 ćwiczeń (sprintów) wykonać 3 razy z rzędu.

Poniżej przedstawiamy jeden z naszych filmów, który wybraliśmy losowo. Można zobaczyć w nim jak posługujemy się  aplikacją do prowadzenia treningu.

[youtube]DlDGvXZ1BaE[/youtube]

Jeśli chcesz sprawdzić działanie naszej aplikacji na swojej komórce czy tablecie to znajdziesz ją pod linkiem TUTAJ

Aplikacja Fbi Timer jest darmowa​ !!!

Podaliśmy przykład (film) korzystania z takich aplikacji na treningu oraz opisaliśmy ją podając przykłady jak można je wykorzystywać choćby w bieganiu. Należy jednak pamiętać, że sposobów użycia i konfiguracji jest o wiele więcej i ogranicza nas tylko nasza inwencja twórcza. Naszej aplikacji do treningu również możesz użyć do:

 • stacji
 • treningu obwodowego
 • treningu interwałowego
 • tabaty
 • treningu metodą ciągłą
 • treningu metodą ciągłą zmienną
 • oraz wielu innych, ogranicza Cię tylko pomysłowość.

Autorami artykułu są Adrian Bochenek i Mateusz Ozimek. Pasjonaci treningu ogólnorozwojowego, zdrowego trybu życia, wysokiej formy i wysportowanej sylwetki. Jeśli chcesz nad sobą popracować, a zarazem zobaczyć efekty swoich starań – dołącz do prowadzonej przez nich Akademii Ruchu TV