czerwiec, 2020

14czer10:0013:00LOTTO POZNAŃSKI CZERWIEC'56

więcej

Informacje o biegu

Ruszyły zapisy na III edycję biegu LOTTO Poznański Czerwiec’56

II edycja 10 km biegu towarzyszyć będzie 64 rocznicy obchodów poznańskiego czerwca ’56. Lotto Poznański Czerwiec’56 i odbędzie się 14 czerwca 2020 r. Podobnie jak w tegorocznej edycji, tak i w przyszłorocznej – z każdego pakietu startowego przeznaczona zostanie kwota na zachowanie miejsc pamięci po bohaterach Czerwca’56. Zapisy na stronie www.biegczerwca56.pl 

Sprawdzona trasa ruszy przy Zajezdni Poznań (ul. Gajowa 1), a meta zostanie zlokalizowana na terenie Zakładów H. Cegielskiego, gdzie odbędzie się także bieg dla dzieci. Lotto Poznański Czerwiec to także kilka formatów. Bieg można pokonać indywidualnie, bądź w sztafecie Pamięci (5×2 km). Przyszłoroczna impreza to także możliwość startu dla rolkarzy czy osób uprawiających Nordic Walking.

Tak jak w poprzedniej edycji poza sportową rywalizacją celem biegu było szerzenie wiedzy o czerwcowym strajku i jego konsekwencjach dla dzisiejszych pokoleń Polaków. Pomogło w tym Muzeum Poznańskiego Czerwca i Poznański Oddział IPN, którzy zadbali np. o zorganizowanie wystawy w strefie finiszera czy specjalne nagrody. Nie inaczej będzie w nadchodzącej drugiej edycji biegu.

Profil imprezy: https://www.facebook.com/biegczerwca56/

Strona: www.biegczerwca56.pl

Godzina startu / limit

(Niedziela) 10:00 - 13:00

Lokalizacja

Poznań

X
X