Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

2. RST Półmaraton Świdnicki czyli biegiem przez Świdnicę

2. RST Półmaraton Świdnicki  czyli biegiem przez Świdnicę

10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 START!!!  Taki okrzyk towarzyszyć będzie 2. RST Półmaratonowi Świdnickiemu, który wystartuje już 5 LISTOPADA, o godzinie 11.00 ze świdnickiego  rynku. Ubiegłoroczna inauguracyjna edycja imprezy cieszyła się dużym zainteresowaniem, a wymagająca ale jednocześnie malownicza trasa zachęciła do powrotu na swoje ścieżki niejednego biegacza.

Świdnicki Półmaraton jest idealną imprezą na zakończenie biegowego sezonu.  Obecnie na liście startowej widnieje już ponad 1000 osób! A że biegamy bo lubimy, zaproszenie do udziału w biegu wysłał do nas sam Paweł Januszewski – lekkoatleta, Mistrz Europy w biegu na 400 metrów przez płotki, prowadzący znaną nam wszystkim audycję oraz akcję pod nazwą  „Biegam bo lubię” !

Rywalizacja na medal

Tegoroczna rywalizacja w ramach Półmaratonu Świdnickiego rozpoczęła się od ogłoszonego przez organizatorów w sierpniu konkursu „Zaprojektuj medal”. Zwycięzcą  został  Marcin Bernatek. A medal …. Wystarczy przebiec, żeby był nasz!

2-rst-polmaraton-swidnicki-czyli-biegiem-przez-swidnice-01

Z kijem też podchodź!

Bieg na głównym dystansie nie jest jedynym sposobem na jesienne wybieganie w Świdnicy i udział w 2 RST Półmaratonie Świdnickim. Do tegorocznej edycji można również podejść z kijem na dystansie 5 km. Organizatorzy zadbali bowiem o to aby promotorami sportu mogli zostać w tym dniu również miłośnicy Nordic Walking. Wszystkich chętnych zapraszamy! Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba wychodzić z domu. W ramach Nordic walking obowiązują wyłącznie zapisy elektroniczne pod adresem internetowym tutaj. Dzięki temu rozwiązaniu w sposób szybki i łatwy możemy stać się częścią biegowej przygody. Wystarczy wypełnić krótki internetowy formularz.

Jeśli nie półmaraton to -  „Dzika Piątka” !!! A jeśli „Dzika Piątka” to koniecznie z Kobietą w Biegu (znaną blogerką, organizatorką biegów dla kobiet), która wsparła tegoroczną edycję imprezy. Zachęcamy więc wszystkie dziewczyny do startu na 5-cio kilometrowym dystansie, który może stać się świetną rozgrzewką i sprawdzianem przed przyszłoroczną edycją Biegu Kobiet. Do limitu 200 uczestników pozostały jeszcze wolne miejsca. Babskie treningi RST już ruszyły, a więc -  półmaraton czy szybka piątka? Zdecyduj, przyjdź, sprawdź się!

„Zanim dorosnę do maratonu” to cykl bezpłatnych biegów dla dzieci. W tegorocznej edycji biegamy od Krasnala do Nastolatka, w ramach następujących  kategorii: Bieg Krasnala, Bieg Smyka, Bieg Urwisa, Bieg Juniora, Bieg Małolata, Bieg Nastolatka. O poszczególnej kategorii decyduje wiek naszych małych biegaczy… bo czym skorupka za młodu…  Spieszmy się więc! W ramach tych kategorii obowiązują zapisy wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego na stronie http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2555, tak aby w jak najbardziej przystępny sposób umożliwić rodzicom rejestrację  swoich pociech.

Na mecie dla wszystkich najmłodszych  zawodniczek i zawodników będą czekały niespodzianki przygotowane przez organizatorów, a zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni medalami. Dodatkowo z myślą o naszych najmłodszych kibicach w dniu imprezy powstanie miasteczko sportowe, w którym czekać będą dodatkowe konkurencje,  takie jak: rzuty woreczkami, rzuty ringo, hokej, strzały na bramkę czy kręgle. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą dzieci czuwać będą organizatorzy oraz wolontariusze. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej tutaj.

Kibice wygrywają

W tegorocznej edycji przewidziano konkurs dla najbardziej aktywnych kibiców spośród najmłodszych mieszkańców Świdnicy - przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Odbędzie się on pod hasłem Eko-dopingowanie, a 5 najlepszych placówek biorących udział w konkursie zdobędzie cenne nagrody w postaci sprzętu sportowego i elektronicznego.

2-rst-polmaraton-swidnicki-czyli-biegiem-przez-swidnice-03

Metryka biegu       

Organizator

  • Fundacja WROACTIV;

Współorganizatorzy

  • Miasto Świdnica, Powiat Świdnica, Gmina Świdnica;

Sponsor tytularny

  • RST

Termin i miejsce

  • 5 listopada 2016
  • start: godz. 11:00, Rynek w Świdnicy;
  • meta: stadion OSIR;

Trasa

  • Rynek – Kotlarska – Muzealna – Komunardów – Ks. Bolka Świdnickiego – Łukasińskiego – Gdyńska – Parkowa - Saperów - Rzeźnicza - Mieszka I - Miłego Dnia – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyca Dolna – Przyjaźni – Zielona – Śląska – stadion OSIR

Zgłoszenia i opłaty

Szczegółowe informacje: Regulamin 2. RST Półmaraton Świdnicki

Przydatne linki FB 2. RST Półmaraton Świdnicki

Edyta Indulska - Sałdacz

Zamknij

Nasze ciasteczka nie zawierają glutenu! Polityka prywatności cookies - zezwól jesli się zgadzasz.